Nasze Forum - Najlepsze Forum
Rehabilitacja - Wersja do druku

+- Nasze Forum - Najlepsze Forum (http://naszeforum.info)
+-- Dział: Wolna strefa (/f-wolna-strefa-8)
+--- Dział: Targowisko (/f-targowisko-177)
+--- Wątek: Rehabilitacja (/t-rehabilitacja-3366.html)

Strony: 1 2


Rehabilitacja - Sandra89 - 05-05-2017 14:57

Jak to jest u Was z zabiegami rehabilitacji na NFZ? Też tak ciężko, jak wszędzie?


RE: Rehabilitacja - tessa - 09-06-2017 09:27

U mnie na rehabilitację na NFZ dość długo się czeka a zabiegów jest za mało, nawet lekarze radzą żeby dokupić przynajmniej drugie tyle prywatnie. Jak miałam problemy z kręgosłupem też dokupiłam kilka zabiegów w Natural Medical. Bardzo mi pomogły zwłaszcza masaże i magnetoterapia.


RE: Rehabilitacja - fifa71 - 29-07-2017 18:26

Niby czemu miało by na NFZ być lepiej z rehabilitacją jak z innymi dziedzinami? Faktycznie, zabiegów jest mało, za to kolejka niczego sobie Smile Pół biedy, gdy potrzeba nam na przykład kilku zabiegów falą uderzeniową, nawet połączonych z laseroterapią, na łokieć tenisisty - zapalenie czegoś tam, nadkłykcia jakiegoś chyba Smile Gorzej, gdy potrzebna jest długotrwała rehabilitacja. Wtedy bez wydatków się nie obejdzie. Ojciec po ciężkim udarze wymagał specjalistycznej rehabilitacji a na NFZ jest osiemdziesiąt dni zabiegowych. To kropla w morzu. Trzeba było ściągnąć prywatnie fizjoterapeutę - zdecydowaliśmy się na usługi Centrum Rehabilitacji Gawłowska. Inny świat, wszystkie zabiegi dostępne, sensowny plan, wszyscy nie tylko fachowi ale i zwyczajnie mili o czasie dla pacjenta nie wspomnę - Wrocław, na Piłsudskiego, gawlowska.com.pl. Polecam, bo to dzięki ich pracy ojciec wraca do zdrowia. Tyle, że trzeba wyłożyć kasę ale tu jak raz osczędzać ani nie można, ani się nie da.


RE: Rehabilitacja - Tristank - 25-09-2017 10:37

Ciężko teraz w ogóle znaleźć dobrego rehabilitanta.Jeśli ktoś jest z Gdańska lub trójmiasta to warto skontaktować się z tym Panem:https://www.naszarehabilitacja.pl/fizjoterapeuta-pawel-michalowicz-gdansk-masaz-sopot,gdansk.html na konsultacje.


RE: Rehabilitacja - Emma - 28-09-2017 20:53

Generalnie w przypadku społecznej służby zdrowia, problem ze wszelkimi zabiegami jest duży. Przy czym sama na pewno nie liczyłabym na szybkie dostanie się do specjalisty i postawiła na ofertę medyczną w Balumed http://balumed.pl/uslugi/rehabilitacja-fizjoterapia/rehabilitacja . Centrum to bowiem jest nie tylko świetnie wyposażone, ale też pracuje tam wielu świetnych lekarzy, z dużym doświadczeniem.


RE: Rehabilitacja - majka83 - 31-10-2017 11:34

Z tego co wiem to np. Centrum rehabilitacji i poradnia rehabilitacyjna RST mają podpisaną umowę z NFZ. Nie wiem jaki jest czas oczekiwania, ale myślę, że zawsze warto podpytać. Nawet jeśli trzeba poczekać trochę to dobrze, gdy rehabilitacja jest w dobrej placówce.


RE: Rehabilitacja - Baneks - 14-11-2017 16:11

Wydaje mi się, że wszędzie jest niestety tak samo ciężko :/ Ja aktualnie szukam w sieci jakiś stron które mogłyby mi pomóc i znalazłem coś takiego - http://rehabilitacja-sprzet24.pl/ - jeżeli wy znacie coś podobnego to podzielcie się, będę wdzięczny Smile


RE: Rehabilitacja - farkimas - 18-12-2017 16:51

W rehabilitacji z tego co wiem bardzo przydatne są takie drabinki http://www.sk-sport.pl/pol_m_SPRZET-DLA-SZKOL_Gimnastyka-_Drabinki-gimnastyczne-1329.html gimnastyczne. Warto więc zwracać uwagę aby w miejscu gdzie będziemy ćwiczyć był tego typu sprzęt.


RE: Rehabilitacja - Sixteen - 16-01-2018 11:11

Jeśli chodzi o rehabilitację to z https://wojnar.pl/zabiegi-rehabilitacyjne/ się dowiedziałam, że w Zakopanem są prowadzone turnusy rehabilitacyjne. Na tej stronie też są wypisane wszystkie zabiegi rehabilitacyjne jakie mają w swojej ofercie. Dobre jest też to, że piesza na co dany zabieg jest. I czym dokładnie się zajmują. Moim zdaniem warto się z tym zapoznać. Szczególnie, że taki wyjazd na 2 tygodnie z zajęciami rehabilitacyjnymi, ale i nie tylko nie jest jakiś nie wiadomo jak drogi. Tak więc moim zdaniem się opłaca.


RE: Rehabilitacja - Panterka - 27-01-2018 19:36

Niestety jeśli chodzi o rehabilitację na NFZ to kolejki sa ogromne. Ja czekałam 7 miesięcy na rehabilitację po urazie kolana. Aby nie tracić czasu zaczęłam delikatnie ćwiczyć kolano w domu. Znalazłam internetowy sklep rehabilitacyjny, w którym kupiłam sprzęt do rehabilitacji. Dzięki regularnym ćwiczeniom udało mi sie już wrócić do całkowitej sprawności.


RE: Rehabilitacja - drzewiec - 29-01-2018 22:54

Generalnie jeżeli chodzi o rehabilitacje to trzeba postawić na jakość. W Krakowie godna polecenia jest http://www.rehabilitacje.org/, w większych miastach też jest mnóstwo dobrych fizjoterapeutów. Raczej nie ma co liczyć na pomoc z NFZ i trzeba chodzić prywatnie.


RE: Rehabilitacja - rorara - 10-02-2018 18:43

Ja dostałam skierowanie na rehabilitację od swojego fizjoterapeuty doktora Marcina Świerczyńskiego, który przyjmuję w AthleticMed w Bydgoszczy. Uważam, że to jeden z najlepszych lekarzy, jakiego do tej pory znalazłam. Pan doktor oprócz ćwiczeń zlecił mi również prądy. Jestem w połowie zabiegów i czuję się znacznie lepiej Smile


RE: Rehabilitacja - marionka - 21-02-2018 15:37

Na NFZ na rehabilitację czeka się wieki, a wcześniej trzeba odstać swoje w kolejce po skierowanie, to jest dramat po prostu czekać z bólem tyle czasu, ja nie wytrzymałam i poszłam co centrum medycznego http://cmsf.pl/ , od razu dostałam pomoc specjalisty i za kilka dni zaczełam rehabilitację


RE: Rehabilitacja - marysia8383 - 09-03-2018 20:02

O ile dorosły może poczekać to dziecko nie... Zwłaszcza gdy ma poważne zaburzenia. Także w przypadku autyzmu rehabilitacja ma spore znaczenie, poza ciężka pracą jaka spada np. na rodziców. W klinice Psychomedic można nie tylko szybko zdiagnozować autyzm, nawet u małych dzieci, ale i liczyć na wsparcie i cenne podpowiedzi. Jeśli rodzic zauważy niepokojące objawy lepiej zadzwonić i umówić się pod nr tel. 22 253 88 88.


RE: Rehabilitacja - szachmat89 - 14-03-2018 20:06

Ja znalazłem informacje o rehabilitacji po udarze mózgu. Udar mózgu to najczęściej występujące uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego (OUN) i trzecia, co do częstości, przyczyna występowania zgonów. Co roku w Polsce dochodzi do ok. 70 tys. udarów. Co czwarta osoba po przebytym udarze, umiera w ciągu pierwszego miesiąca. Natomiast 1/3 chorych, którzy przeżyją cztery tygodnie od tego incydentu, wymaga opieki ze strony innych osób z powodu niepełnosprawności. Chorzy po udarze mózgu to najliczniejsza grupa wśród chorych na choroby układu nerwowego, które wymagają rehabilitacji. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie https://zycieseniora.com/zdrowie-seniora/problemy-rehabilitacji-udarze-mozgu/


RE: Rehabilitacja - Sosenka - 28-03-2018 15:26

A nie sądzicie, że niektóre schodzenia można samodzielnie wyleczyć? Ja myślałam o rehabilitacji bo bardzo bolał mnie kręgosłup. Po badaniach okazało się, że wszystko jest w porządku - po prostu siedząca praca i mało ruchu odbija się na kręgosłupie. Postanowiłam, że będe ćwiczyć w domu - znalazłam ćwiczenia w necie https://portaldlazdrowia.pl/cwiczenia-na-kregoslup-ledzwiowy/ i codziennie wieczorem skrupulatnie je wykonuje. Odkąd ćwicze dolegliwości bólowe ustąpiły. Faktycznie ruch to zdrowie.


RE: Rehabilitacja - piesel - 20-04-2018 09:33

W przypadku autyzmu faktycznie nie ma żartów. Na szczęście istnieją najróżniejsze placówki, które się w tej chorobie specjalizują. Polecam rzucić okiem na takie rozwiązanie jak autyzm łódź. Myślę, że to będzie dobry wybór, a specjaliści doradzą Wam, co robić w takiej sytuacji.


RE: Rehabilitacja - ewka89 - 20-04-2018 15:40

Musisz znaleźć naprawdę dobrych fachowców, którzy specjalizują się w terapii takich chorób


RE: Rehabilitacja - Aligator20 - 26-04-2018 09:59

To prawda. Nie można tego bagatelizować, bo rozchodzi się przecież o Waszą sprawność fizyczną. Wystarczy sprawdzić w http://www.rehabilitacja-mw.pl/anatomia-wiezadel-krzyzowych-stawu-kolanowego/ jakie efekty daje terapia w gabinecie Rehabilitacja Wojtasik, by przekonać się, dlaczego powinno się zawsze wybierać tak sprawdzone miejsca. Pomyślcie nad tym.


RE: Rehabilitacja - seafin - 27-04-2018 15:52

Nie wszędzie jest za free. Ja na rehabilitację jeżdże tutaj: http://bristolbusko.pl/ i płacę. Ale wiadomo co kto lubi, ja wolę zapłacić i mieć ten komfort.