Nasze Forum - Najlepsze Forum
Czym palicie w kominku? - Wersja do druku

+- Nasze Forum - Najlepsze Forum (http://naszeforum.info)
+-- Dział: Wolna strefa (/f-wolna-strefa-8)
+--- Dział: Targowisko (/f-targowisko-177)
+--- Wątek: Czym palicie w kominku? (/t-czym-palicie-w-kominku-3421.html)Czym palicie w kominku? - kulfon - 25-05-2017 11:18

Hej forumowicze,
Czy posiadacie w swoim domu lub mieszkaniu kominek? Czym w nim palicie? Po prostu drewnem, jakie uda wam się kupić lub zdobyć w swoim lesie, czy może kupujecie coś innego?
Co sądzicie o brykiecie dębowym tego typu:
http://dobrybrykiet.pl/warszawa/brykiet/


RE: Czym palicie w kominku? - Albercik23 - 07-08-2017 05:47

Ja korzystam z wkładów do kominka, a kupuję je w tej samej firmie, która mi ten kominek montowała (Kominki Ratajczak z Poznania). Całkiem to wydajne jest muszę przyznać i nie narzekam na jakość absolutnie. Sprawdźcie sami, na stronie mają trochę informacji na ten temat.


RE: Czym palicie w kominku? - granner - 31-10-2017 16:32

Apropos wkładów, to ja zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego wkładu i może Wy coś poradzicie? Trochę posiedziałem w necie, znalazłem między innymi ten artykuł - http://pctechnologie.pl/jaki-wklad-kominkowy-wybrac/, ale wciąż mam wątpliwości. Wiadomo, nie może to być wybór przypadkowy. Przecież to urządzenie ma przynajmniej w założeniu służyć mi kilkanaście lat. Jeśli ktoś z Was, a na pewno znajdzie się ktoś taki, dokonywał wyboru, to napiszcie, na jakie parametry warto zwracać uwagę.


RE: Czym palicie w kominku? - Sixteen - 27-12-2017 11:56

Cóż ja mam kominek z wkładem z https://kratki.com/sklep/pl/produkt/1730/nadia-pw-10 i według producenta najlepiej w nim palić drewnem z drzew liściastych. A na jednej ze stron przeczytałam, że najbardziej wydajne jest drewno bukowe. I właśnie je kupuję. I trzeba przyznać, że jeśli chodzi o opał jest to bardzo dobry materiał. A do tego wkład także jest dobrej jakości co pozwala mi wykorzystać energię cieplną zawartą w drewnie w 100 %. Dzięki czemu na przykład porównując ogrzewanie węglowe z moim z drewnem to 1 kw mocy jest w przeliczenie trochę tańszy


RE: Czym palicie w kominku? - Tofik - 15-01-2018 13:02

Problem znany chyba każdemu właścicielowi kominka: drewno w palenisku nie chce się porządnie rozpalić, albo po prostu tylko lekko się tli. Z tym problemem można sobie jednak poradzić. Poczytać warto http://www.boolvar.pl/jak-rozpalic-w-kominku/


RE: Czym palicie w kominku? - piesel - 02-03-2018 10:55

Najlepsze chyba będą wkłady kominkowe, prawda? Polecam odwiedzić stronę http://www.kratki.com/, tam znajdziecie bardzo duży wybór najróżniejszych akcesoriów kominkowych. W razie dylematów i problemów zawsze można poprosić producenta o doradztwo.


RE: Czym palicie w kominku? - Daniel211 - 23-03-2018 14:51

Możecie mi powiedzieć gdzie kupie tani rower górski mtb? Wiadomo, że taki sprzęt nie jest zbyt tani, ale zazwyczaj w sklepach ceny są przerażające. Dlatego pomyślałem, że może ktoś z Was kupował jakiś rower górski i może mi polecić jakiś sklep? Będę wdzięczny za każdą pomoc.