Filmy online   Filmy online   Filmy online   Filmy online   Filmy online   Filmy online   Filmy online   Filmy online  

Nasze forum możesz wyszukać w wyszukiwarkach na następujące słowa : forum,forum wielotematyczne,forum dyskusyjne,forum ogólnotematyczne,forum młodzieży,forum dorosłych,forum dla ciebie,nasze forum,wasze forum,twoje forum,najlepsze forum

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 22 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Autor Wiadomość
Izygard Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 363
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Punkty: 1,881.39siupki

płeć : Mężczyzna
Miejscowość : Brzeg


dodajdo.com

Post: #1
Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Hawaje, odległe wyspy, wyłaniające się pośrodku oceanu, znane są z pięknej i nieskażonej przyrody, urzekających krajobrazów, sprzyjającego klimatu, pogodnych i pokojowo nastawionych mieszkanców. Stały się sławne jako raj dla turystów, miejsce wymarzone na wakacje, czy spędzenie miodowego miesiąca.
Czas na Hawajach zdaje się płynąć wolniej i spokojniej. Wielu przyzwyczajonych do szybkiego tempa życia Amerykanów i Japończyków, którzy decydują sie osiedlić na Hawajach, po jakimś czasie zwalnia tempo życia i przechodzi na "czas hawajski". Pośpiech i gonitwę za wynikami w pracy i sukcesem materialnym, zastępują spokoj, relaks, więcej czasu dla siebie i rodziny, radość i pogoda ducha. Częściowo do takiej zmiany skłania oceaniczny klimat, a częściowo mentalność i kultura rdzennych mieszkańców.
Hawajczycy stworzyli kulturę w, której uczyli się podtrzymywać pogodny nastrój i afirmujący stosunek do życia poprzez taniec, śpiew i unikalną filozofię życia, wywodzącą się z zasad duchowej wiedzy i mądrości, nazywanych przez nich Huną.
Pokojowa filozofia życia skłaniała ich do unikania zbrojnego konfliktu z białymi przybyszami, co umożliwiło pokojowy dialog i pokojowe współżycie przybyszów i tubylców. Korzystając ze swej technologicznej i militarnej przewagi, biali przybysze dążyli do kulturowej dominacji i ekonomicznej eksploatacji Hawajów. Hawajczycy byli świadomi niekorzystnego dla nich układu sił, który przesądzał wynik zbrojnego konfliktu. Pokojowa filozofia życia i pogodne nastawienie mieszkańców wysp pozwoliło na uniknięcie rozlewu krwi oraz zachowanie istotnych dla Hawajczyków wartości kulturowych i religijnych. Był okres w, którym dążono do pozbawienia Hawajczyków ich kultury, zakazywano im używać ich języka. Wiele elementów kultury hawajskiej przechowywanych było w ukryciu, w tajemnicy przed białymi. Przez jakiś czas tradycyjny hawajski taniec hula był niemile widziany i próbowano zakazać jego uprawiania. Podobnie hawajskie sztuki uzdrawiania, czy sztuki walki, praktykowane były w tajemnicy.
W związku z tym wielu Hawajczyków praktykowało swój taniec i inne formy dziedzictwa kulturowego potajemnie. Jednakże jeszcze przed drugą wojną światową taniec hula zaczął zaczął znowu powracać do swej świetności.
Z początku był prezentowany głównie jako forma rozrywki dla przebywających na wyspach turystów.
Hawajczykom udało się także zachować głęboką wiedzę na temat uzdrawiania i ludzkiej podświadomości, którą można porównać do bardzo skutecznej i starożytnej formy naturalnej medycyny holistycznej.
Współcześnie kiedy wzrasta zainteresowanie różnymi formami tańca, relaksu, filozofią zdrowego i harmonijnego życia oraz profilaktyką zdrowotną, tradycyjne praktyki hawajskie: taniec hula, masaż lomilomi, filozofia huny stają się znowu popularne. Praktyki te wraz ze związaną z nimi filozofią, uczą jak uwalniać się od napięć i stresu oraz wspierać zdrowie.

Stres, a zdrowie.

Zgodnie z hawajską tradycją jedną z podstawowych przyczyn większości chorób i zaburzeń jest stres i wywoływane przez stres napięcie w ciele. Kiedy psychika człowieka jest silna, umysł pogodny, a ciało rozluźnione, organizm może łatwo radzić sobie z wieloma czynnikami chorobotwórczymi za pomocą naturalnych mechanizmów obronnych. Z drugiej strony, napięcie, nagatywne myślenie obniżają naturalną odporność organizmu i zwiększąją ryzyko pojawienia się wielu chorób. Tradycyjne praktyki hawajskie, taniec Hula, masaż Lomilomi i hawajska filozofia życia-opisana w Siedmiu zasadach Huny mogą pomóc w uwalnianiu napięć, osiąganiu stanu relaksu i są skuteczną formą profilaktyki i strategią wspierającą powrót do zdrowia.

Hawajska Filozofia Życia.

Serge Kahili King, jeden z najbardziej znanych na zachodzie nauczycieli hawajskiej tradycji, przedstawia ją w sposób zrozumiały dla ludzi z zachodniej kultury. Jako osoba wykształcona zarówno w zachodniej psychologii i tradycji hawajskiej potrafi znaleźć to co najbardziej istotne w obu tradycjach i przedstawić to w sposób prosty i zrozmiały dla wielu ludzi, prezentująć proste i skuteczne techniki pracy nad sobą, które jest łatwo zastosować. Zasady hawajskiej
filozofii i sztuki życia przedstawia w formie siedmiu zasad Huny. Jedną z najważniejszych z nich jest: Aloha-kochać znaczy być szczęśliwym. Szczęście, które jest jedną z najbardziej poszukiwanych wartości na świecie, jest często owocem miłości, umiejętności mądrego kochania innych ludzi i samego siebie. Wiele hawajskich pieśni i tańców Hula opowiada hawajskie mity o miłości wodzów i bogiń, czy miłości do ziemi-pięknych hawajskich wysp. Mimo, że wielu ludzi mówi o miłości, niewielu naprawdę potrafi kochać. Według Louise Hay-jednego z największych autorytetów w dziedzinie rozwoju osobistego, aby potrafić kochać innych, trzeba nauczyć się kochać siebie. To czy człowiek potrafi kochac siebie i innych w dużm stopniu zależy od tego, co przekazali mu rodzice, szczególnie matka, w pierwszym okresie życia. Czy otrzymał wystarczająco dużo miłości, akcpetacji i ciepła? Co człowiek otrzymał jako dziecko, oddaje innym jako dorosły.
Co zrobić, jeżeli człowiek nie otrzymał miłości i nie potrafi jej dawać, trudno jest mu znaleźć szczęście i satysfakcję w życiu? Zgodnie z rozumieniem hawajskiej tradycji, z czym zgadzają się współczesne teorie psychoterapii
w oparciu o pracę z ciałem, nasze wzorce myślenia i odczuwania zapisane są w naszym ciele. Poprzez hawajski masaż Lomilomi, czy taniec Hula, możemy uwolnić zapisane w ciele napięcia, przytwrócić naturalny przepływ energii i człowiek w naturalny sposób może otworzyć się na więcej szczęścia i miłości w swoim życiu.

Lomilomi-tradycyjny masaż hawajski.

Jedną ze współczesnych Mistrzyń Lomilomi jest Susan Floyd, która sama zaczęła interesować się hawajskimi sztukami uzdrawiania na skutek poważnej choroby, z której nie mogła się wyleczyć ani z pomocą medycyny
zachodniej, ani niekonwencjonalnej. Po spotkaniu Serge Kinga i zastosowaniu uczonych przez niego metod szybko wróciła do zdrowia. Następnie kiedy spotkała Abrahama Kauai-Mistrza masażu Lomilomi-odryła niezwykłą i bardzo skuteczną metodą uzdrawiania i terapii-masaż Lomilomi, którym zajęła się przez następnych dwadzieścia lat, stopniowo osiągając w nim biegłość i mistrzostwo i zostając jego nauczycielem. Obecnie Susan Floyd uczy masażu Lomilomi w wielu krajach świata przekazując tą cenną wiedzę zainteresowanym.
Masaż Lomilomi jest tradycyjną formą hawajskiego masażu. Masaż jest wykonywany w trakcie uzdrawiającego tańca (ruchy masażysty przypominają ruchy tancerza). W masażu istotna jest koordynacja ruchów i praca całego ciała. Najpierw wykonywana jest modlitwa o uzdrowienie, następnie namaszcza się ciało osoby masowanej olejem (miejsca intymne pozostają cały czas przykryte) i przystępuje do rytmicznego masażu całego ciała, wykonywanego przedramionami i dłońmi. Masaż powoduje przyjemną relaksację. Na skutek uwalniania napięć, wyzwalają się uzdrawiające siły organizmu, co może doprowadzić do poprawy samopoczucia, zdrowia, kondycji fizycznej, może wspomagać leczenie i psychoterapię. Lomilomi jest jedną z bardziej skutecznych i głęboko działających metod masażu i pracy z ciałem. Masaż Lomilomi ma głębokie duchowe korzenie. Do niedawna nauka tej unikalnej formy masażu ograniczała się tylko do wąskiego kręgu wtajemniczonych Mistrzów zwanych na Hawajach Kahunami, ich uczniów i rodzin. Wpółcześnie wielu hawajskich nauczycieli zaczęło uczyć białych uczniów. Jednym z najwybitniejszych z nich był Kahuna Abraham Kauai od, którego bezpośrednio uczyła się Lomilomi moja nauczycielka Susan Floyd.
Na Hawajach wykonywano Lomilomi także jako masaż inicjacyjny, w przełomowych momentach życia, aby przygotować człowieka do nowego etapu, wykonywania nowej roli życiowej, na przykład: przygotować mężczyznę do założenia rodziny, czy wodza do objęcia władzy. Uważano, że zgromadzone w podświadomości i zapisane w ciele napięcia i negatywne wzorce mogą przeszkadzać człowiekowi w realizacji jego nowej roli i potencjału. Uważano,
że poprzez głęboki masaż można uwolnić podświadome wzorce napięć, związane z nimi emocje i wzorce myślenia.
Lomilomi może wspierać wielu ludzi znajdujących się w przełomowych momentach życia, pomaga zrelaksować się, wypocząć, uwolnić od stresu, wspomaga leczenie chorób psychosomatycznych, pomaga uwolnić się od głębokich chronicznych napięć. Może pomóc osobom, które nie otrzymały w dzieciństwie wystarczająco dużo miłości, zwłaszcza akceptującego i wspierającego dotyku,chcą bardziej zaakceptować swoje ciało, pokochać i zaakceptować siebie.
Skutki masażu zależą od indywidualnej wrażliwości i sytuacji osoby odbierającej masaż i umiejętności masażysty, a także ilości odebranych masaży. Najłatwiej wyczuwalnym skutkiem masażu jest relaksacja. Relacje wielu osób potwierdzają pozytywne oddziaływanie masażu: "Czuję się bardzo dobrze. Odprężenie ciała i umysłu. Widziałam obrazy: rzeka, morze i delfiny". "Udało mi się zrelaksować. Byłam na Hawajach. Dzisiaj miałam dużo spraw związanych z biznesem i byłam spięta. W trakcie masażu udało mi się o tym zapomnieć i zrelaksować. Czuję odprężenie."

Taniec Hula.

Hula jest pełną wdzięku i uroku formą tańca, dla której charakterystyczne są kołyszący ruch bioder, rytmiczne kroki i symboliczne gesty rąk ilustrujących hawajskie opowieści, mity i legendy. Taniec Hula ma duże walory terapeutyczne: uczy koordynacji ruchowej, uwalnia od napięć biodra i kręgosłup, wzmacnia nogi i ręce, poprawia krażenie i kondycję fizyczną. Warstwa fizyczna tańca jest najłatwiejsza do opisania. Wiele bardziej subtelnych
doświadczeń tańca trudno jest opisać, trzeba ich doświadczyć. Tańczenie Hula wzbudza pozytywny i pogodny nastrój. Wielu pociąga do Hula unikalna hawajska atmosfera-"duch Aloha".
Hawajski taniec Hula staje się obecnie coraz bardziej popularny na Hawajach jak i w Japonii. Japończycy odkryli, że uprawianie Hula pomaga im osiągnąć spokój i relaks, który jest im potrzebny, przy ich szybkim tempie życia i intensywnej pracy. Na festiwalach i warsztatach Hula na Hawajach jest coraz więcej japońskich kobiet. W Japonii lekarze polecają Hula jako bardzo dobrą metodę terapii dla osób starszych.
Uprawianie Hula może być przystępną formą relaksu i dbania o kondycję. Systematyczny trening rozwija grację ruchów i ma walor duchowy. W opowieściach i legendach przekazywanych w trakcie tanców zawarta jest hawajska mądrość i doświadczenie życiowe wielu pokoleń.

Prostota i skuteczność hawajskich metod terapii i uzdrawiania, piękno hawajskiego tańca oraz prostota, głębia i skuteczność hawajskiej filozofii są cennymi darami, które hawajscy nauczyciele przekazują światu. Począwszy od relaksacji, poprzez profilaktykę, poprawę zdrowia, aż do doświadczenia uzdrawiającej miłości, czy piękna tańca, hawajskie metody mogą wnieść cenne wartości w życie każdego współczesnego człowieka. Wystarczy spróbować.

Kliknij -> Rejestracja <- by się zarejestrować i mieć pełny dostęp do Forum.

[Obrazek: baner.gif]

[Obrazek: userbar.gif]
04-10-2010 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hajmaciej Offline
Debiutant
*

Liczba postów: 24
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 0
Punkty: 384.10siupki

płeć :
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #2
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Ciekawy temat, na pewno sprawdzę. Mnie po tym artykule http://www.popularne.pl/zludzenie-optyczne-2/ zainteresowały iluzje, to znaczy robienie takich zdjęć. Świetny relaks, zwłaszcza jak potem pokazujesz takie efekty rodzinie i znajomym.

trener personalny Katowice http://bodyfactory-trener.pl/
22-01-2017 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dansam Offline
Debiutant
*

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Punkty: 106.46siupki

płeć :
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #3
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Brzmi niezwykle ciekawie, zastanawiam się tylko, czy będzie odpowiednia w naszej strefie klimatycznej, bo pewnie słońce ma tu duże znaczenie.
21-03-2017 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
domi.n Offline
Debiutant
*

Liczba postów: 5
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 0
Punkty: 106.13siupki

płeć :
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #4
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Też mi się wydaje, że klimat ma w tym wypadku spore znaczenie. Choć z drugiej strony podobno solarium może być pewnym rozwiązaniem.

psychoterapeuta kraków http://www.psychoterapia-wollek.pl/psych...ia-krakow/
08-08-2017 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
majka83 Offline
Początkujący
*

Liczba postów: 82
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
Punkty: 1,243.42siupki

płeć :
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #5
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Nie bez znaczenia są też preferowane formy relaksu takie jak np. masaż. Chociaż ja wolę Tajlandię i masaż tajski. Wydaje mi się, że w takich okolicznościach też doskonale można odpocząć i się odstresować.
29-11-2017 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
karinos Offline
Debiutant
*

Liczba postów: 26
Dołączył: Aug 2016
Reputacja: 0
Punkty: 397.96siupki

płeć :
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #6
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Masz rację. Myślę, że masaż tajski z olejkami aromatycznymi sprawdzi się u większości osób. techniki tego masaży są znane od tysięcy lat. A dodatkowo zastosowanie olejków eterycznych poprawia ogólny stan skóry. Chętnie bym spróbowała.
08-12-2017 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tofik Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 228
Dołączył: Apr 2017
Reputacja: 0
Punkty: 3,497.62siupki

płeć :
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #7
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Ostatnio czytałem ciekawy poradnik O Endorfina-hormon szczęścia http://zdrowietiens.pl/endorfina-hormon-szczescia/ To jeden z najważniejszych hormonów w naszym organizmie. Bez niej nie bylibyśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. Aby wprowadzić się w stan euforii, nie trzeba sięgać po używki. Poczytajcie o tym.
14-12-2017 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bohdan Offline
Debiutant
*

Liczba postów: 3
Dołączył: Dec 2017
Reputacja: 0
Punkty: 83.05siupki

płeć : Inna
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #8
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Zaciekawił mnie temat a szczególnie masaż hawajski o którym nie słyszałem dotychczas.
23-12-2017 20:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
drzewiec Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 205
Dołączył: Nov 2017
Reputacja: 0
Punkty: 2,698.96siupki

płeć :
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #9
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Ja jestem fanem Tajlandii, bardzo ciekawa kultura. Na https://www.digitalo.pl/wiadomosc/ksiazka-o-tajlandii-ktora-najlepsza-ranking-polecanych/5847/ można znaleźć ciekawe książki dotyczące tego kraju i również dowiedzieć się fascynujących rzeczy Smile
30-12-2017 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sixteen Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 211
Dołączył: Mar 2016
Reputacja: 0
Punkty: 3,819.75siupki

płeć :
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #10
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Jakby to powiedzieć. Hawaje to marzenie i to nie tanie. Nie dość, że sama podróż kosztuje w granicach 3 tysięcy. Oczywiście mówię tu o podróży na własną rękę. Tak więc trzeba jeszcze zapłacić za nocleg. Przyznam nie jest to tanie. A nawet jadąc z biurem podróży trzeba się liczyć z niemałym kosztem. Już za dwa razy mniejszy koszt można pojechać do Zakopanego i skorzystać z oferty https://wojnar.pl/pobyty-zdrowotne/ na pobyt zdrowotny. Wiadomo Zakopane to nie Hawaje, ale też mają w sobie urok, szczególnie góry, które otaczają zakopane.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2018 11:38 przez Sixteen.)
16-01-2018 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omoks Offline
Debiutant
*

Liczba postów: 5
Dołączył: Jul 2018
Reputacja: 0
Punkty: 101.37siupki

płeć : Kobieta
Miejscowość :


dodajdo.com

Post: #11
RE: Hawajska droga do relaksu, zdrowia i szcześliwego życia
Czasami warto wybrać się do kosmetyczki : )

Zobacz ciekawy artykuł na temat
http://www.ponadczasowe.eu/jak-wybrac-sa...smetyczny/
11-07-2018 11:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Popularne formy relaksu Izygard 90 22,782 12-07-2018 08:46
Ostatni post: p.adam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gościWróć do góryWróć do forów